Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Aktualności

Artykuły

 • Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Ulanowie

  Dzienny Dom Senior+ powstał w budynku po byłym przedszkolu. Z obiektu korzystać mogą seniorzy z terenu całej gminy. Gmina otrzymała dotacje na jego kompleksową przebudowę, wyposażenie oraz  na funkcjonowanie w początkowym okresie. Cała inwestycja kosztowała 437 283,29 zł, z czego 318 550,07 zł pokryła dotacja z Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Dzięki temu budynek został wyremontowany i dostosowany do pobytu dziennego dla osób starszych.

  W otwarciu Dziennego Domu Senior+ brali udział Ks. Proboszcz Kazimierz Żyłka, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak, Radny Powiatu Niżańskiego Roman Pokora, przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego Joanna Kusz i Grażyna Orłoś, Kierownik OPS w Ulanowie Leokadia Kopyto, Dyrektor GCK w Ulanowie, Przewodnicząca Koła Emerytów i Rencistów w Ulanowie Janina Puskarczyk i oczywiście drodzy Seniorzy - uczestnicy Domu.

  Burmistrz Stanisław Garbacz wraz z Kierownikiem placówki Izabelą Łepko-Kruk przywitali wszystkich przybyłych i poprosili ks. Proboszcza Kazimierza Żyłkę o poświęcenie budynku. Po tej ceremonii nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi przez zaproszonych gości. Po części oficjalnej, w trakcie której nie zabrakło podziękowań, gratulacji oraz życzeń, uroczystość uświetniły występy artystyczne podopiecznych Dziennego Domu Senior +.

  Dziękujemy Wam, drodzy Seniorzy za to, że jesteście, że korzystacie z nowopowstałej placówki. Życzymy, aby każdy spędzony tutaj dzień był czasem radości, aktywnego wypoczynku w przyjaznej, rodzinnej atmosferze – tymi słowami Burmistrz Stanisław Garbacz zwrócił się do uczestników Dziennego Domu Senior+.

  Dzienny Dom Senior + w Ulanowie mieści się w budynku, przy ul. Kościuszki 3 w Ulanowie. W budynku znajdują się m.in.: sala spotkań, pokój do wypoczynku, sala do zajęć ruchowych, pokój terapii indywidualnej, stołówka, pomieszczenia biurowe, zaplecze kuchenne i sanitarne.

  Placówka obecnie obejmuje opieką 15 seniorów. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę od poniedziałku do piątku przez 8 godzin dziennie. Zakres działań Domu polega na aktywizacji seniorów poprzez aktywne spędzanie czasu, rozwijanie zainteresowań, nabywanie nowych umiejętności. Działania te przeciwdziałają izolacji i samotności osób starszych, zapewniają też dostęp do oferty kulturalnej i sportowo-rekreacyjnej. Każdego dnia Seniorzy mają zapewniony ciepły posiłek. DDS+ oferuje pomoc osobom starszym w funkcjonowaniu w warunkach zbliżonych do warunków domowych, osiąganie i utrzymywanie optymalnego poziomu samodzielności i aktywności.

  Czytaj Więcej o: Uroczyste otwarcie Dziennego Domu Senior+ w Ulanowie
 • Obchody Dnia Seniora w Ulanowie

  Ten wyjątkowy dzień jest świetną okazją do tego, aby okazać szacunek i uznanie osobom starszym za bezinteresowną miłość i mądrość życiową, którą obdarowują młodsze pokolenia. Aby życzyć seniorom długich lat w zdrowiu, radości z dnia codziennego i spełniania swoich pasji.

  24 listopada 2022 roku członkowie Koła Emerytów i Rencistów w Ulanowie spotkali się wspólnie z zaproszonymi gośćmi w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie aby w sposób wyjątkowy uczcić ten szczególny dzień.

  Przewodnicząca Koła Janina Puskarczyk przywitała zgromadzonych Seniorów i gości. Burmistrz Stanisław Garbacz w swojej wypowiedzi podkreślił jak ważna jest rola seniora w społeczeństwie i podziękował, że z taką radością i dystansem podchodzą do okresu życia, w którym obecnie się znajdują. Wyraził słowa uznania za to, że ciągle rozwijają swoje pasje i dzielą się doświadczeniem z innymi.

  Wydarzenie obfitowało w moc atrakcji i niezapomnianej rozrywki. Dowodem na to był wyjątkowy występ artystyczny pt.: „Senior z pasją”, który dostarczył wszystkim uczestnikom pięknych emocji i niezapomnianych wrażeń. Dopełnieniem tego wyjątkowego wieczoru był toast, wyśpiewane 100 lat dla wszystkich Seniorów z Gminy i Miasta Ulanów i wspólne biesiadowanie przy stołach zastawionych pysznościami przygotowanymi przez członków Koła.

  W uroczystości udział wzięli: Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak, Dyrektor GCK w Ulanowie Joanna Małek oraz przedstawiciele stowarzyszeń z gminy.

  Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Ulanowie.

  Czytaj Więcej o: Obchody Dnia Seniora w Ulanowie

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-04-28 13:46:15przez: Paweł Pasztaleniec
Opublikowano:2021-04-28 00:00:00przez: Paweł Pasztaleniec
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta Ulanów
Odwiedziny:26398

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo