Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie

To były piękne dni… Wspomnienia

Gmina i Miasto Ulanów zaoferowała swoim mieszkańcom i gościom z zewnątrz kolejne, bardzo wyjątkowe wydarzenie kulturalne. Tym razem przy realizacji projektu pn. „Remont zespołu dworsko-parkowego w Bielinach w celu rozszerzania oferty kulturalnej Gminy Ulanów” powstał spektakl w ramach Teatru Zaangażowanego Społecznie oparty na wspomnieniach i opowieściach mieszkańców Bielin i okolic. Jest to szczególna forma teatru, gdyż od początku do końca w jego tworzenie włączeni są mieszkańcy, to dzięki temu, że chcieli podzielić się swoimi opowieściami, losami i historiami, tym co pamiętają zasłyszanego od przodków i ze swojego życia związanego z tym szczególnym miejscem powstał scenariusz, a później spektakl. I to mieszkańcy zagrali w nim i wszystko było takie prawdziwe, naturalne, takie swojskie. Sceny  odbyły się zarówno w przestrzeni parkowej jak i w murach zabytkowego Dworu Mniszchów. Grupę teatralną prowadzili wyśmienici opiekunowie Dorota i Jarek – scenarzystka i reżyser z You Art, którzy na co dzień pracują ze społecznością i tworzą z ludźmi.

A potem przed licznie zebraną publicznością wystąpił Francois Martineau i Mateusz Gorgul z repertuarem dawnych polskich szlagierów w francuskiej interpretacji. Pięknym wykonaniem, swoją energią i optymizmem zachwycił wszystkich. Dopełnieniem niedzielnych wspomnień był festyn pod gwiazdami, w parku… jak za dawnych lat.

Zdjęcia: Gminne Centrum Kultury w Ulanowie

Materiał filmowy TVM Stalowa Wola dot. wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/przedstawienie-teatralne-i-koncert-w-bielinach/

 

 

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-19 13:32:54przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2023-09-19 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:383

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.