Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie

Projekty dofinansowane z EOG - Trwałość Projektu

Artykuły

 • Uczta dla melomanów i nie tylko…

  Recital fortepianowy z cyklu  "Chopinowskie inspiracje", który odbył się 30 czerwca 2024 roku w Zespole Dworsko-Parkowym w Bielinach był wyjątkowym wydarzeniem muzycznym. Koncert ten zgromadził miłośników muzyki klasycznej, którzy mieli okazję delektować się dziełami wielkich kompozytorów, takich jak Johannes Brahms, Ludwig van Beethoven oraz Franz Liszt. Dla licznie zgromadzonej publiczności zaprezentował się międzynarodowej sławy, francuski pianista Michel Bourdoncle.

  Zespół Dworsko-Parkowy w Bielinach, z jego malowniczym otoczeniem i historycznym przekazem, stanowi idealne tło dla tego typu interpretacji.

  Koncert fortepianowy został zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Ulanowie w ramach oferty kulturalnej kontynuowanej w związku z realizacją projektu pn. „Remont zespołu dworsko-parkowego w Bielinach w celu rozszerzenia oferty kulturalnej Gminy Ulanów”.

   

  Czytaj Więcej o: Uczta dla melomanów i nie tylko…
 • W Bielinach świętowano rocznicę działalności Zespołu Dworsko-Parkowego

  Zespół dworsko-parkowy w Bielinach, będący świadectwem bogatego dziedzictwa kulturowego regionu, przeszedł niedawno gruntowną renowację. Otwarty w maju 2023 roku, dwór z XVII wieku wpłynął  znacząco na poszerzenie oferty kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej naszej Gminy.

  W minioną niedzielę, 26 maja uczczono rok tej działalności. Zorganizowany Dzień Kultury Dworskiej celebrował bogatą historię i tradycję tego miejsca oraz szlacheckich rodów, które władały dobrami Bielin i okolic.

  Organizatorzy wydarzenia: Gmina i Miasto Ulanów oraz Gminne Centrum Kultury, przy współudziale Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem” zapewnili licznie zebranym gościom i mieszkańcom iście dworskie atrakcje. Były tańce dworskie, walki szermierzy na broń polską zaprezentowane przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz dostojna moda dworska. Uroczystość zwieńczył koncert  Barbary Brody-Malon z repertuarem „Najpiękniejsze piosenki z dawnych lat”. Wcześniej, bo już od godziny 16 najmłodsi uczestnicy ochoczo korzystali z zabaw na przygotowanym na tą okazję obozowisku rycerskim i słodkiego poczęstunku. Dzieci najchętniej sięgały po słodką watę cukrową, a starsi delektowali się domowymi wypiekami i kawą. 

  Prowadzący niedzielne święto Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy i Miasta oraz Joanna Małek dyrektor GCK przypomniały krótko o rocznej działalności zespołu dworsko-parkowego i zaprosiły na kolejne wydarzenia kulturalne w najbliższym czasie.

  Burmistrz Stanisław Garbacz podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i podkreślił obecność Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko , Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Józefa Sroki, Członka Zarządu Powiatu Adama Macha, Radnego Rady Powiatu Romana Pokory, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ulanowie Mariusza Solana, Radnych Rady Miejskiej w Ulanowie, prezesa, dyrektorów  i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, dyrektorów szkół, przedstawicieli stowarzyszeń.

  Relacja Telewizji Miejskiej Stalowa Wola https://tvmstalowawola.pl/dzien-kultury-dworskiej-w-bielinach/

  Czytaj Więcej o: W Bielinach świętowano rocznicę działalności Zespołu Dworsko-Parkowego

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-29 11:19:44przez:
Opublikowano:2024-05-29 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:286

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.