Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie

Polski Ład

 

Artykuły

 • Na terenie Gminy Ulanów zostaną wykonane zbiorniki retencyjne

  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Skarbnik Gminy Tomasz Siorek podpisali z wykonawcą zadania Mieczysławem Siemaszek umowę na kolejną inwestycję w Gminie Ulanów. Tym razem będą to zbiorniki retencyjne. W ramach zadania powstaną cztery nowe zbiorniki retencyjne w miejscowościach Bieliniec, Bieliny, Bukowina i Dąbrowica oraz odmulony zostanie istniejący zbiornik w Ulanowie. Przy podpisaniu umowy obecni byli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie Wacław Piędel.

  Wykonawcą zadania jest firma Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji Sp. J. Mieczysław Siemaszek, Antoni Gancarz z Sandomierza. Termin wykonania zadania – do 14 miesięcy od podpisania umowy.

  Gmina Ulanów pozyskała środki finansowe w ramach Polskiego Ładu w wysokości 85 % inwestycji, co stanowi kwotę 4 307 035, 85 zł, pozostała część to wkład własny Gminy. Całkowity koszt inwestycji wynosi 5 067 100,99 zł.

  Materiał filmowy TVM Stalowa Wola dot. wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/wkrotce-ruszy-budowa-4-zbiornikow-retencyjno-rekreacyjnych-w-gminie-ulanow/

  Czytaj Więcej o: Na terenie Gminy Ulanów zostaną wykonane zbiorniki retencyjne
 • Polski Ład: podpisanie umowy na budowę dróg w gminie Ulanów

  Gmina i Miasto Ulanów jeszcze w tym roku zrealizuje kolejne inwestycje drogowe. Burmistrz Stanisław Garbacz i Skarbnik Tomasz Siorek podpisali umowę na remont i przebudowę dróg w gminie Ulanów z wykonawcą inwestycji PBI Infrastruktura S.A. w osobie Wiceprezesa Zarządu Ryszarda Hadała.

  W wydarzeniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak oraz kierownik budowy Łukasz Machowski.

  Zadanie dotyczy remontów i przebudowy dziewięciu wybranych odcinków dróg w Dąbrowicy, Gliniance, Kurzynie Małej-Ruda Tanewska, Ulanowie i Wólce Tanewskiej. Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład II na łączną kwotę 2 855 000 zł, co stanowi 78 proc. wartości inwestycji. Całkowity koszt inwestycji to 3 660 000 zł. Łączna długość do wyremontowania odcinków dróg  to 5 km.

  Wiceminister Rafał Weber pogratulował Burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków na inwestycje i wyraził uznanie dla sprawnego przeprowadzenia procedury przetargowej i przystąpienia do realizacji zadania.

   

  Czytaj Więcej o: Polski Ład: podpisanie umowy na budowę dróg w gminie Ulanów
 • Kolejne milionowe inwestycje wodnościekowe w Gminie Ulanów

  Zakład Usług Komunalnych w Ulanowie przystąpił do realizacji zadania dotyczącego uporządkowania gospodarki wodnościekowej na terenie Gminy Ulanów. Inwestycja umożliwi m.in. poprawę warunków życia mieszkańców i rozwoju gospodarczego w gminie, podłączenie nowych użytkowników do zbiorowej sieci kanalizacji sanitarnej oraz do sieci wodociągowej.

  W ramach zawartej umowy zostanie wykonana:

  • budowa sieci wodociągowej oraz rozbudowa sieci kanalizacyjnej w Wólce Tanewskiej;
  • budowa sieci wodociągowej w Bieliny-Rędziny, Dąbrówka;
  • budowa sieci kanalizacyjnej na terenie gminy;
  • budowa sieci kanalizacyjnej oraz rozbudowa sieci tłocznej wraz z przepompownią w Dąbrówka-Bagno;
  • renowacja sieci kanalizacji sanitarnej;
  • modernizacja zbiorników wody uzdatnionej w Bukowinie oraz Wólce Tanewskiej;
  • modernizacja 25 przepompowni ścieków;
  • modernizacja sieci wodociągowej w zakresie wymiany armatury oraz zdalnego odczytu wodomierzy;
  • modernizacja przepompowni wody w Borkach oraz Wólce Tanewskiej;
  • modernizacja stacji uzdatniania wody w Bielińcu.

   

  Stosowną umowę podpisał Burmistrz Stanisław Garbacz i Skarbnik Tomasz Siorek z Prezesem Zakładu Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Ulanowie. Na realizację przedsięwzięcia Gmina pozyskała środki w wysokości 76% wartości z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całość zadania to kwota 10 milionów 789 tysięcy złotych.

   

  Czytaj Więcej o: Kolejne milionowe inwestycje wodnościekowe w Gminie Ulanów

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-17 12:28:56przez:
Opublikowano:2022-11-17 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:2820

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.