Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Rusza kolejna edycja opieki wytchnieniowej dla mieszkańców Gminy i Miasta Ulanów

Opieka wytchnieniowa w Gminie Ulanów

W naszej gminie rusza trzecia edycja programu „Opieka wytchnieniowa”. Umowę o realizację zadania podpisali Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów i Tomasz Siorek Skarbnik Gminy z przedstawicielami Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Poprowadź Mnie przez Świat”.

Program „Opieka wytchnieniowa” kierowany jest do rodzin, które wymagają wsparcia w postaci czasowej przerwy w sprawowaniu bezpośredniej opieki nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności, a także nad osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności. To zadanie w wyniku otwartego konkursu zostało powierzone stowarzyszeniu „Poprowadź Mnie przez Świat” z siedzibą w Rudniku nad Sanem. Organizacja ta ma duże doświadczenie z pracą z osobami z niepełnosprawnościami, prowadziła dwie poprzednie edycje Programu.

 „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2022 będzie realizowana ze środków Funduszu Solidarnościowego przyznanych w ramach Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Na realizację Programu Gmina w bieżącym roku pozyskała kwotę 149 tys. 600 zł. Pozwoli to na objęcie opieką większej liczby osób i w znacznie wyższym wymiarze godzin niż w poprzednich latach.

W tegorocznej edycji Programem zostanie objętych 22 podopiecznych. Łącznie przez 3740 godzin wykwalifikowana kadra będzie sprawować opiekę nad uczestnikami Programu, organizując im zajęcia połączone z aktywnym wypoczynkiem, a opiekunowie, którzy na co dzień zajmują się osobami niepełnosprawnymi będą dysponować czasem dla siebie. Mogą go przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, czy również na załatwienie niezbędnych spraw.

Dwie poprzednie edycje Programu zostały bardzo dobrze odebrane w naszym społeczeństwie - podkreśla burmistrz Stanisław Garbacz. Opiekunowie osób z niepełnosprawnościami wyrazili dużą satysfakcję z jakości prowadzonej opieki i wskazywali chęć zwiększenia godzin usługi opieki wytchnieniowej. Dlatego też, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców złożyliśmy wniosek na dwa razy większą liczbę godzin tejże opieki i pozyskaliśmy środki finansowe na zrealizowanie zadania w szerszym zakresie. 

Opieka będzie sprawowana w czasie wolnym od nauki, głównie w okresie wakacyjnym i w weekendy w budynku Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Ulanowie oraz w miejscu zamieszkania podopiecznego. Koordynatorem ze strony Gminy jest sekretarz – Magdalena Hasiak .

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-03-23 12:58:35przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2022-03-23 00:00:00przez: Magdalena Hasiak
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:1600

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo