Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg

 

Artykuły

 • Uroczyste otwarcie drogi w Wólce Tanewskiej

  Uroczyste oddanie drogi do użytku nastąpiło w dniu 3 lipca br. Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz przywitał przybyłych gości, mieszkańców i przedstawił informacje o zrealizowanej inwestycji.

  Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Wicestarosta Niżański Adam Mach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego Magdalena Hasiak, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, Radni Rady Miejskiej w Ulanowie: Anna Dziechciarz-Mruk i Kamil Kokoszka, sołtys Bogusław Tofilski, wykonawca drogi – szef firmy ZOMIX Grzegorz Zaleśny oraz przedstawiciele mieszkańców ul. Cegielnianej.

  W ramach inwestycji wykonano poszerzenie drogi do 4 m, nową nawierzchnię asfaltową oraz obustronne pobocze z kruszywa na długości 1050 metrów.

  Remont drogi w miejscowości Wólka Tanewska ul. Cegielniana został dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita wartość zadania to 543 007,77 zł, z czego kwota dofinansowania wyniosła 271 503,00 zł.

  Wyremontowana ul. Cegielniana wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy mieszkańców, którzy na co dzień korzystają z tego odcinka drogi, jak również tych, którzy z Wólki Tanewskiej przemieszczają się do przysiółka Hawryły w gminie Nisko.

  Materiał filmowy TVM Stalowa Wola dot. wydarzenia: https://tvmstalowawola.pl/uroczyste-otwarcie-drogi-w-wolce-tanewskiej/

   

  Czytaj Więcej o: Uroczyste otwarcie drogi w Wólce Tanewskiej
 • Podpisanie umowy na remont i przebudowę dróg w gminie Ulanów

  W Urzędzie Gminy i Miasta w Ulanowie w obecności Wiceministra Infrastruktury Rafała Webera, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ulanowie Wacława Piędla podpisano umowę z wykonawcą na remont drogi na ul. Cegielnianej w Wólce Tanewskiej oraz przebudowę dróg w Kurzynie Małej i Kurzynie Średniej. Inwestycję tą wykona firma ZOMIX Grzegorz Zaleśny, Piotr Zaleśny Spółka Komandytowa z Niska. Termin wykonania zadania – do 2 miesięcy od podpisania umowy.

  Gmina realizuje inwestycję przy udziale środków pozyskanych w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 271 503 zł oraz wkładu własnego Gminy. Całkowity koszt inwestycji to 543 007, 77 zł.

  Umowę z ramienia Gminy podpisali Burmistrz Stanisław Garbacz oraz Skarbnik Tomasz Siorek, natomiast ze strony wykonawcy – Grzegorz Zaleśny.

  Czytaj Więcej o: Podpisanie umowy na remont i przebudowę dróg w gminie Ulanów
 • Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy na przebudowę drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki

  Dnia 13 marca 2023 r. w Auli przy LO w Nisku, została podpisana umowa na realizację przez Powiat Niżański zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki” z Wykonawcą inwestycji Przedsiębiorstwem STRABAG Sp. z o.o. z Pruszkowa. Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Adam Mach, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu Marii Bednarz. W imieniu Firmy STRABAG umowę podpisał Dyrektor Techniczny Maciej Łukaszek.

  W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli: Wiceminister Infrastruktury, Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Ulanów Magdalena Hasiak, Członek Zarządu Powiatu Niżańskiego Tomasz Podpora, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz oraz Wójt Gminy Jarocin Zbigniew Walczak.

  W tym samym dniu przekazany został plac budowy.

  Koszt realizowanego zadania wyniesie 16 242 657,81 zł, z czego 60 %, stanowi dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja inwestycji potrwa od marca do grudnia 2023 r.

  - Bez tego dofinansowania to zadanie byłoby bądź to odsunięte w czasie, bądź realizowane odcinkami. Dziękuję w tym miejscu Panu Ministrowi Rafałowi Weberowi, za wsparcie, i troskę o to, aby inwestycje w Powiecie Niżańskim były realizowane na jak największym poziomie dofinansowania. Dzięki pozyskanym przez Powiat Niżański środkom przebudowanych zostanie ponad 6 km drogi powiatowej Nr 1049R, która zwiększy dostępność transportową i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu niżańskiego na terenie trzech gmin Powiatu, tj. Gminy Nisko, Ulanów i Jarocin, a konkretnie w miejscowościach Zarzecze, Huta Deręgowska, Szyperki i Jarocin – mówi Starosta Niżański Robert Bednarz.

  - Inwestycje, które są realizowane przez samorządy są realizowane w sposób kompleksowy i służą do tego, aby wzmacniać bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podpisana dziś umowa na przebudowę drogi powiatowej nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK 19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki, to inwestycja o wartości ponad 16,2 mln zł, z czego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczone zostało na jej realizację 9,7 mln zł. Dzięki tym środkom Powiat Niżański zrealizuje gruntowną modernizację ponad 6,5 km drogi, wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa w ruchu pieszych i rowerzystów, tj. ścieżka rowerowa o długości 3,2 km, chodnik o długości 3,3 km, przejścia dla pieszych oraz zjazdy na posesje oraz pobocza. Również kompleksowa poprawa standardów kolejnego odcinka tej jezdni, wpłynie na zwiększenie nie tylko komfortu podróży, ale przede wszystkim bezpieczeństwa wszystkich jej użytkowników. Cieszę się, że rządowe wsparcie dynamicznie zmienia na lepsze jakość komunikacji w naszym regionie – mówił podczas uroczystości podpisania umowy Wiceminister Weber.

  Tekst i zdjęcia: Powiat Niżański

  Czytaj Więcej o: Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy na przebudowę drogi powiatowej Nr 1049R DK19 – Szyperki – Jarocin na odcinku DK19 – Huta Deręgowska i Huta Deręgowska – Szyperki
 • Blisko 30 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Ulanów

  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i Skarbnik Gminy Tomasz Siorek podpisali dwie umowy na dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowy z ramienia Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego podpisał Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel.

  W wydarzeniu udział wzięli Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Niżańskiego, Sekretarz Gminy Magdalena Hasiak oraz Radny Rady Miejskiej w Ulanowie Piotr Surma.

  Pierwsza z umów dotyczy „Budowy mostu na rzece San wraz z przebudową drogi gminnej ul. Św. Wojciecha w miejscowości Bieliny”. Inwestycja ta zostanie dofinansowana na łączną kwotę 29 635 577 zł. Powyższe dofinansowanie zostanie wypłacone gminie w trzech ratach rozłożonych na 3 lata, począwszy od roku bieżącego. Przeprawa mostowa realizowana będzie wspólnie z Powiatem Niżańskim.

  Więcej o tej inwestycji pisaliśmy pod linkiem: https://www.ulanow.pl/a,468,most-na-rzece-san-w-bielinach

  Druga z umów to dofinansowanie remontu ul. Cegielnianej w Wólce Tanewskiej. Gmina i Miasto Ulanów jeszcze w tym roku zrealizuje tą inwestycję drogową. Dofinansowanie na kwotę 296 863 zł stanowi 50 proc. wartości inwestycji, długość drogi do wyremontowania to 1,052 km.

  Wiceminister Rafał Weber po raz kolejny pogratulował Burmistrzowi skuteczności w pozyskiwaniu środków na inwestycje i wyraził uznanie dla współpracy samorządów Gminy Ulanów i Powiatu Niżańskiego.

  Dyrektor Wydziału Infrastruktury Krzysztof Sopel podkreślił, że wysokość otrzymanych przez Gminę Ulanów środków finansowych jest rekordowa w historii Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

  Czytaj Więcej o: Blisko 30 milionów z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla Gminy Ulanów

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2022-11-17 12:28:23przez:
Opublikowano:2022-11-17 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:1351

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo