Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Aktualności

Artykuły

 • Święto Gminy i Miasta Ulanów

  W minioną niedzielę Gmina i Miasto Ulanów świętowała doroczną uroczystość.  Wydarzenie kulturalno-rozrywkowe rozpoczęło się o godzinie 15:00 i obejmowało wiele atrakcji dla mieszkańców i gości, w tym występy lokalnych zespołów, konkursy oraz stoiska z regionalnymi przysmakami. To coroczne święto jest doskonałą okazją do integracji społeczności lokalnej, do zaprezentowania dorobku artystycznego Gminnego Centrum Kultury i innych grup z tereny naszej gminy, do pokosztowania smakołyków przygotowanych przez Stowarzyszenia i KGW oraz wspólnej zabawy.

  O świcie nad zalewem w Gliniance stanęli do rywalizacji miłośnicy wędkowania, którzy  walczyli o puchar Burmistrza Gminy i Miasta Ulanów. Do zawodów przystąpiło 17 wędkarzy z kół wędkarskich. I miejsce zdobył Paweł Sałęga, II miejsce przypadło dla Rafała Bielińskiego, a na III miejscu uplasował się Andrzej Olszowy.

  Oficjalnego otwarcia dokonał Stanisław Garbacz Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów podczas którego wspólnie z Joanną Małek Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Magdaleną Hasiak Sekretarz Gminy przywitał zaproszonych gości. Zaproszenie na Święto Gminy i Miasta Ulanów przyjęli przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego Renata Knap Wiceprzewodnicząca Sejmiku i Kamila Piech Radna Sejmiku, władze samorządu Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko Przewodniczący Rady Powiatu, Robert Bednarz Starosta Powiatu i Józef Sroka Wicestarosta. Obecni byli Burmistrzowie i Wójtowie z gmin Powiatu Niżańskiego i oczywiście Mariusz Solan Przewodniczący Rady Miejskiej w Ulanowie wraz z Radnymi. Na wspólne świętowanie przybyli również Paweł Tofil Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nisku, Agnieszka Łyda Zastępca Dyrektora PUP w Nisku, Bogusław Pawłowski porucznik 32 Batalionu Lekkiej Piechoty w Nisku, Łukasz Małek leśniczy Leśnictwa Glinianka, dyrektorzy szkół, kierownicy jednostek organizacyjnych, sołtysi, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich, strażacy OSP.

  Burmistrz podziękował wszystkim gościom i mieszkańcom za przybycie i podkreślił, że jest czas ciężkiej pracy dla rozwoju gminy i czas wspólnego świętowania.  Życzył miłej zabawy, artystom udanych koncertów i miłego pobytu w Gminie i Mieście Ulanów.

  Ten dzień był ważnym wydarzeniem dla uczniów ze szkół podstawowych z Gminy i Miasta Ulanów. Burmistrz Stanisław Garbacz wraz z gośćmi wręczył najzdolniejszym uczniom stypendia za wysokie osiągnięcia naukowe i artystyczne. W tym roku stypendium otrzymało 44 uczniów. Burmistrz przekazał gratulacje uczniom i rodzicom, podziękował dyrektorom szkół, nauczycielom oraz pani dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół za wkład włożony w nauczanie, wychowanie i funkcjonowanie szkół.

  Kolejne punkty to już piękne występy artystyczne różnych grup wiekowych i koncerty. Na scenie wystąpiła grupa wokalna i taneczna oraz Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny z GCK w Ulanowie, a także członkowie Domu Seniora +. Na folkową nutę swój repertuar zaprezentowała Kapela Flisacka wraz z Chórem Ulanów.

  Gwiazdą wieczoru był zespół IRA, który przyciągnął na swój występ tłumy mieszkańców gminy i okolic. Nie jednemu z uczestników imprezy przypomniały się czasy beztroskiej zabawy przy hitach muzycznych z młodości. Następnie licznie przybyli miłośnicy muzyki rokowej bawili się z zespołem „Fever”.

  Przez cały czas świętowania Koła Gospodyń Wiejskich, stowarzyszenia i seniorzy z Senior+ z Ulanowa wystawiali na stoiskach swoje regionalne przysmaki, a było się czym delektować. Potwierdził to konkurs kulinarny przeprowadzony podczas imprezy. Konkurs ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, do rywalizacji przystąpiło kilkanaście kół, stowarzyszeń i grup nieformalnych, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla swoich okolic.  Szczególnie wyróżnione zostały trzy potrawy: I miejsce w konkursie zdobyło KGW Jagódki z Dąbrowicy za staropolskie szare pierogi, na II miejscu uplasowało się Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec  z pierogami z soczewicy i barszczem, a III miejsce przypadło KGW z Majdanu Golczańskiego z pierogami lasowiackimi. Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Marszałka Województwa Podkarpackiego. Konkurs przeprowadziły kierownik Dorota Jamrozy i Zofia Kasperek z Urzędu Marszałkowskiego.

  Zaprezentowały się też stoiska rękodzielników i szkutników.

  Wiele radości i beztroskiej zabawy widać było u najmłodszych uczestników święta, którzy ochoczo korzystali  z bezpłatnej strefy zabaw przygotowanej przez organizatorów. Na dzieci czekały takie atrakcje jak: dmuchańce, zjeżdżalnie, euro bungee, malowanie twarzy, warkoczyki, modelowanie balonów, tatuaże, pływanie w basenie wodnym, animacje i zabawy w zagrodzie flisackiej.

  Organizatorami wydarzenia była Gmina i Miasto Ulanów i Gminne Centrum Kultury w Ulanowie, przy nieocenionej pomocy Zakładu Usług Komunalnych w Ulanowie. 

  Pokaz laserowy zakończył obchody Święta Gminy i Miasta Ulanów. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

   

  Czytaj Więcej o: Święto Gminy i Miasta Ulanów
 • Pamięci o pomordowanych Polakach na Wołyniu

  W niedzielę w Domostawie, w Gminie Jarocin odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Rzeź Wołyńska autorstwa Mistrza Andrzeja Pityńskiego, rodaka z Ulanowa.

  Pomnik odzwierciedla tragiczny los Polaków zamordowanych na Wołyniu i wschodniej Małopolsce w latach 1942-1947 przez OUN-UPA i oddaje im hołd.

  W uroczystości wzięły udział władze Gminy i Miasta Ulanów oraz mieszkańcy naszej Gminy. Oficjalna delegacja w składzie: Burmistrz Gminy i Miasta Stanisław Garbacz, Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Solan, Sekretarz Magdalena Hasiak i Skarbnik Tomasz Siorek złożyła kwiaty i zapaliła znicze przed Pomnikiem, oddając cześć Ofiarom zbrodni wołyńskiej.

  Czytaj Więcej o: Pamięci o pomordowanych Polakach na Wołyniu
 • Burmistrz wspiera inicjatywy lokalnych stowarzyszeń.

  Kolejny rok z rzędu Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów wsparł Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” w realizacji programu wymiany młodzieży.

  W Urzędzie Gminy i Miasta, burmistrz Stanisław Garbacz i skarbnik Tomasz Siorek, w asyście sekretarz Magdaleny Hasiak podpisali z prezesem stowarzyszenia Janem Kosiorem i sekretarz Ireną Serafin umowę dofinasowania nowej inicjatywy. Stowarzyszenie, które od kilkunastu już lat organizuje dla uczniów naszych szkół różne atrakcyjne programy, tym razem organizuje wyjazd 17 osobowej grupy uczniów szkół podstawowych na pięciodniowy program wymiany młodzieży polsko-niemieckiej w Krzyżowej koło Świdnicy. Będzie to wspaniała możliwość sprawdzenia i doskonalenia umiejętności językowych, nawiązywania znajomości i kontaktów z młodzieżą niemiecką, jak również czas wspólnej zabawy.  Działania takie uczą aktywności, kształtują osobowość i kompetencje uczestników, jak również dodają odwagi i pewności siebie w posługiwaniu się językiem obcym.

  Czytaj Więcej o: Burmistrz wspiera inicjatywy lokalnych stowarzyszeń.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-02-08 10:05:44przez:
Opublikowano:2023-02-08 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:24621

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo