Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Aktualności

Artykuły

 • Umowa na budowę żłobka w Ulanowie została podpisana

  Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, przy kontrasygnacie Skarbnika Tomasza Siorka, podpisał umowę z wykonawcą, firmą INVEST z Nowosielca

  Umowa dotyczy Przebudowy części pomieszczeń jednego skrzydła budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ulanowie na potrzeby żłobka.

  Kwota przeznaczona na sfinansowanie zadania to 1 279 197,54 zł. Większość środków pochodzi z dofinansowania od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pozyskanego w ramach Programu Rozwoju Instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH +” 2022-2029.

  Gmina złożenie wniosku poprzedziła konsultacjami przeprowadzając ankietę wśród mieszkańców, aby poznać opinię na temat zapotrzebowania na żłobek. Władze samorządowe Gminy i Miasta Ulanów spełniając oczekiwania Mieszkańców podjęły decyzję o utworzeniu gminnego żłobka w Ulanowie. Inwestycja ta właśnie się rozpoczyna. Termin realizacji przedmiotu umowy to 5 miesięcy od dnia podpisania umowy, ale przewidywane jest wcześniejsze zakończenie inwestycji.

  Czytaj Więcej o: Umowa na budowę żłobka w Ulanowie została podpisana
 • Podpisano umowy na prace remontowe zabytkowych kościołów w Bielinach i w Dąbrówce.

  W Urzędzie Gminy i Miasta w Ulanowie w dniu 19 kwietnia br. Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz, przy kontrasygnacie Skarbnika Tomasza Siorka, podpisał 4 umowy dotyczące udzielenia ze środków Gminy Ulanów dotacji na prace konserwatorskie, restauracyjne lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

   

  - Konserwacja techniczna i estetyczna wnętrza Kościoła Parafialnego w Bielinach.

  Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Ulanów w wysokości 204 000,00zł z przeznaczeniem na renowację ołtarza głównego. Kwota 199 920,00zł została pozyskana ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

   

  - Remont elewacji i izolacji fundamentów w budynku Kościoła Parafialnego w Bielinach.

  Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Ulanów w wysokości 185 000,00zł, z tego 181 300,00zł to środki pozyskane z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

   

  - Konserwacja techniczna i estetyczna zabytkowej, ceglanej dzwonnicy  pocz. XX w. Kościoła parafialnego pw. Św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP w Dąbrówce

  Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Ulanów w wysokości 233 700,00zł. Kwota 233 357,94zł pochodzi z dofinasowania ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków

   

  - Wymiana szalowania kościoła parafialnego w Dąbrówce

  Przedmiotem umowy jest udzielenie dotacji celowej z budżetu Gminy Ulanów w wysokości 101 998,98zł. Z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków Gmina pozyskała na ten cel 99 960,00zł.

   

  Wkład własny w wysokości 2% do każdego z tych dofinansowań zostanie pokryty z budżetu Gminy i Miasta Ulanów.

  Czytaj Więcej o: Podpisano umowy na prace remontowe zabytkowych kościołów w Bielinach i w Dąbrówce.

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-02-08 10:05:44przez:
Opublikowano:2023-02-08 00:00:00przez: Admin
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:19420

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.

Banery/Logo