Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Wyszukiwarka

Informacje

Miasto Ulanów

Niedziela z ułanami

Na niezwykłe widowisko plenerowe zaprosiły mieszkańców regionu władze gminy Ulanów. W minioną niedzielę, 17 września, w Bielińcu przybyli mieli okazję zobaczyć pokaz kawalerii konnej oraz posłuchać orkiestry dętej.

„Kawaleryjski piknik” to inicjatywa posła na Sejm RP Jerzego Paula, który wspólnie z samorządem Miasta i Gminy Ulanów, zaprosił do Bielińca Kawalerię Ochotniczą w barwach 20. Pułku Ułanów im. Króla Jana III Sobieskiego z Wierzawic. Wydarzenie odbyło się w ramach obchodów rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w 1939 roku i był hołdem oddanym żołnierzom i cywilom bohatersko walczącym o wolność Polski.

Licznie zgromadzeni widzowie w czasie przeszło godzinnego pokazu mogli obejrzeć m.in. pokaz musztry konnej, pokazy umiejętności kawalerzystów we władaniu szablą i lancą oraz zachwycający pokaz woltyżerki.

Zwieńczeniem pikniku był koncert pieśni patriotycznych. Na plenerowej scenie wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Kawalerii Ochotniczej w barwach 20. Pułku Ułanów oraz soliści. Zabrzmiał m.in. marsz 20. Pułku Ułanów, Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego oraz „Białe róże”.

Zdjęcia: Agnieszka Kopacz

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-09-20 12:27:55przez:
Opublikowano:2023-09-20 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:194

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo