Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

W Bielinach świętowano rocznicę działalności Zespołu Dworsko-Parkowego

Zespół dworsko-parkowy w Bielinach, będący świadectwem bogatego dziedzictwa kulturowego regionu, przeszedł niedawno gruntowną renowację. Otwarty w maju 2023 roku, dwór z XVII wieku wpłynął  znacząco na poszerzenie oferty kulturalnej, artystycznej i edukacyjnej naszej Gminy.

W minioną niedzielę, 26 maja uczczono rok tej działalności. Zorganizowany Dzień Kultury Dworskiej celebrował bogatą historię i tradycję tego miejsca oraz szlacheckich rodów, które władały dobrami Bielin i okolic.

Organizatorzy wydarzenia: Gmina i Miasto Ulanów oraz Gminne Centrum Kultury, przy współudziale Stowarzyszenia „Bieliny – wieś nad Sanem” zapewnili licznie zebranym gościom i mieszkańcom iście dworskie atrakcje. Były tańce dworskie, walki szermierzy na broń polską zaprezentowane przez Chorągiew Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej oraz dostojna moda dworska. Uroczystość zwieńczył koncert  Barbary Brody-Malon z repertuarem „Najpiękniejsze piosenki z dawnych lat”. Wcześniej, bo już od godziny 16 najmłodsi uczestnicy ochoczo korzystali z zabaw na przygotowanym na tą okazję obozowisku rycerskim i słodkiego poczęstunku. Dzieci najchętniej sięgały po słodką watę cukrową, a starsi delektowali się domowymi wypiekami i kawą. 

Prowadzący niedzielne święto Magdalena Hasiak Sekretarz Gminy i Miasta oraz Joanna Małek dyrektor GCK przypomniały krótko o rocznej działalności zespołu dworsko-parkowego i zaprosiły na kolejne wydarzenia kulturalne w najbliższym czasie.

Burmistrz Stanisław Garbacz podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i podkreślił obecność Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego Sylwestra Daśko , Wicestarosty Powiatu Niżańskiego Józefa Sroki, Członka Zarządu Powiatu Adama Macha, Radnego Rady Powiatu Romana Pokory, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Ulanowie Mariusza Solana, Radnych Rady Miejskiej w Ulanowie, prezesa, dyrektorów  i kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, dyrektorów szkół, przedstawicieli stowarzyszeń.

Relacja Telewizji Miejskiej Stalowa Wola https://tvmstalowawola.pl/dzien-kultury-dworskiej-w-bielinach/

Autor: Magdalena Hasiak

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2024-05-29 15:12:46przez: Magdalena Hasiak
Opublikowano:2024-05-29 00:00:00przez: Wacław Rzekęć
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:242

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo