Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Informacje

Miasto Ulanów

Burmistrz Gminy i Miasta Ulanów z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

W ubiegły piątek 26 maja, Burmistrz Stanisław Garbacz i wiceminister infrastruktury Rafał Weber odwiedzili w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesora Piotra Glińskiego. Celem wizyty było podziękowanie za dotychczasowa opiekę i wsparcie finansowe, które ministerstwo przekazało w ostatnich latach dla Gminy Ulanów. W ramach podziękowania, profesor Piotr Gliński otrzymał pamiątkowe trofeum szklane z uroczystości otwarcia zespołu dworsko – parkowego w Bielinach.

W czasie spotkania Burmistrz Stanisław Garbacz podkreślał, że współpraca między gminą a ministerstwem układa się wzorcowo, dzięki czemu rozwój kulturalny Gminy i Miasta Ulanów rozkwitł. Bardzo istotna w tym zakresie jest również współpraca z Panem Rafałem Weberem, który brał czynny udział i służył wsparciem merytorycznym na każdym etapie inwestycji związanej z remontem dworu.

Dzięki staraniom władz gminy oraz zaangażowaniu i decyzji o przyznaniu środków na remont zespołu Dworsko – Parkowego w Bielinach, obiekt odzyskał swoją dawną świetność. Ta renowacja umożliwiła nam nie tylko zachowanie cennego zabytku, ale także stworzenie przestrzeni, która będzie służyć mieszkańcom jako miejsce spotkań i organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych.

W ostatnich latach Gmina otrzymała także dotacje z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remonty i konserwacje obiektów sakralnych w Ulanowie i Dąbrówce. Wsparcie finansowe ma ogromne znaczenie dla zachowania i ochrony naszego dziedzictwa kulturowego oraz utrzymania miejsc kultu w doskonałym stanie. Wszystkie działania przyczyniają się do zachowania i odnowienia tych pięknych, historycznych obiektów.

Autor: Andrzej Drzewi

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-06-06 08:20:17przez: Andrzej Drzewi
Opublikowano:2023-06-06 00:00:00przez: Andrzej Drzewi
Podmiot udostępniający: Urząd Gminy i Miasta w Ulanowie
Odwiedziny:356

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.

Banery/Logo